Zařizujete obývací pokoj? Následující rady jsou přesně pro vás!

Jak vlastně zařídit obývací pokoj, aby působil stylově a zároveň plnit funkci, která se od něj očekává. Samozřejmě jsou rozhodující vlastní preference, jenže jen ty mnohdy nestačí! Rozhodující je třeba i životní styl. Ještě před zběsilým nákupem nábytku ve slevách, je dobré si položit následující otázky: Kolik členů obývá domácnost? Jak nejčastěji trávíte čas v obývacím pokojem? Jste společenští nebo rádi trávíte společný čas jen v rodinném kruhu?

Obývací pokoj

Odpovědi na tyto otázky by měly do jité míry definovat budoucí podobu vašeho obývacího pokoje. Při výběru vybavení je tak nezapomeňte zohlednit!

Jak a podle čeho nejlépe navrhnout obývací pokoj, tak aby vše sedělo, tak jak má? Zaznamenejte půdorysné rozměry místnosti, se kterými budete následně pracovat. Pak už si stačí jednotlivé kusy nábytku rozkreslit na papír či v některém z počítačových programů.

Centrum místnosti

Centrum obývacího pokoje je nesmírně důležité. Může ho tvořit televize, krb, masivní konferenční stolek nebo třeba kout na čtení. Primárně by měl být tvořen tím, co je pro vás důležité a čemu se v obývací pokoji nejčastěji věnujete. Kolem centra obývacího pokoje je pak vhodné rozestavět i další nábytek.

Moderní interiér

Obývací pokoj je povětšinou místnost, kde se snoubí hned několik zón. Přičemž v každé provádíme jinou činnost. Díváme se na televizi, čteme, pracujeme nebo třeba hrajeme společenské hry.

Uspořádání ostatního nábytku v obývacím pokoji

Pro správnou manipulaci by mezi konferenčním stolkem a pohovkou mělo zbýt alespoň 45 cm. U ostatního nábytku se pak doporučuje alespoň dvojnásobek. Skříňky pak umístěte v blízkosti stěny, kdekoliv vám to prostor dovolí. Nezapomínejte ale ani dekorace a doplňky, které propůjčí obývacímu pokoji jedinečnost. Díky doplňkům, které je možné velmi snadno obměnit, může obývací pokoj vypadat pokaždé jinak.