Co se všeobecně ví o sáčcích na zip

Sáčky se zipem již zaplavují trh dlouhou dobu a pravděpodobně jste i vy alespoň jednou drželi takový výrobek v ruce. Co nás na sáčcích se zipem bude nejvíce zajímat?

Zdravotní způsobilost sáčků na zip

Ftaláty, toluen, xylen, formaldehyd – již samotné názvy těchto chemikálií jsou samy o sobě odporné, jsou to jedy, s nimiž se bohužel v životě můžeme občas setkat. Obsahují je některé syntetické hmoty a další materiály a mnozí z vás si také zjišťují, zda nejsou k nalezení i v obalových materiálech, například v sáčcích na zip 2pack.cz .

pexels-photo-4033107

Můžete být klidní, zipové sáčky se vyrábí z nízkohustotního LD-PE polyetylenu, případně z polypropylenu, přičemž oba dva druhy plastů jsou zcela zdravotně nezávadné. Běžně se využívají pro balení potravin, jsou součástí výrobků pro medicínu a zemědělství, a hlavně je zná lidstvo již mnoho desítek let, což je dostatečně dlouhá doba k tomu, aby se prokázala jejich případná toxicita.

potraviny v domácnosti

Praktické vlastnosti

Dostatečná pevnost a nepropustnost – polyetylen lze přetvářet do mnoha variant, a co se týče obalových materiálů, lze volit různé tloušťky fólií. Tím pádem lze uvést na trh jak objemné pytle, tak i velmi tenké sáčky. Záleží pak na vašem uvážení, do kterých vložit např. mouku nebo luštěniny, a do kterých velké objemy krmiv či steliv pro zvířata, stavebních hmot (sádry, cementu, vápna atp.). Vhodně zvolený sáček či pytel bude dostatečně chráněný před vysypáním či vylitím obsahu, což je zaručeno i uzavíracím zipem.

Nízké nároky na prostor – při skladování předmětů v domácnosti v různých nádobách se může stát, že některé z nich zaberou mnoho místa v úložném prostoru, nebo jej vyplní neekonomicky, což jsou např. případy válcových či oválných plechovek, dóz a sklenic. Se sáčky na zip tyto starosti odpadají, neboť z nich můžete snadno vytlačit vzduch a tím pádem skladovaný předmět zaujímá takřka stejný objem, jako kdyby byl na místě uložen i bez sáčku.