Vhodný způsob, jak si zvětšit byt

Nedostatek místa v bytě nebo domě se dá řešit hned několika způsoby, ale pokud se nechcete stěhovat, tím nejefektivnějším je výměna toho správného nábytku.

Vhodný způsob, jak si zvětšit byt

Bydlet v malém bytě nechce asi nikdo, snad jen lidé, kteří mají strach z velkých prostor. Jinak je bydlení ve velkém obydlí doslova snem, jelikož máte nejen dostatečné množství soukromí, ale můžete si svůj byt předělat přesně tak jak chcete. Na malém prostoru musíte dělat naopak celou řadu provizorních opatření, která většinou dělat nechcete. A polovičatá řešení nejsou nikdy dostatečně dobrá. Ovšem kde brát a nekrást. V případě, že bydlíte na malém prostoru, vždy tu je možnost, jak ho trochu nafouknout.

Otevřená skříň

Jako první se nabízí odklizené všech opravdu nepotřebných věcí. Možná byste se divili, jak vyhození třeba přebytečného žehlícího prkna nebo nepoužívaného křesla může hlavně malému bytu prospět. Nejvíce prostoru samozřejmě zabírá nábytek, hlavně tak klasický jako jsou kupříkladu almary. Vzhledem k tomu, že v těch jsou uloženy takřka všechny věci na oblečení, je prakticky nemožné se jich jen tak lusknutím prstu zbavit. Není však potřeba je vyhazovat, stačí je vyměnit, a sice na za mnohem praktičtější vestavěné skříně na míru.

Nejsou jen praktické

Vzhledem k tomu, že jsou vestavěné do stěn, místa příliš mnoho nezabírají. Respektive zabírají ho zhruba tolik, jako běžné almary, ale ve stěnách je to jedno. Tímto způsobem se dá zvětšit byt opravdu výrazně. Když do každého pokoje pořídíte jednu skříň, můžete si tak přijít k dalším několika metrům čtverečním navíc. Novou místnost z toho sice neuděláte, ale alespoň se nebudete muset cítit jako ony pověstné sardinky. Tento druh nábytku je tam maximálně praktický, ale to neznamená, že by se jednalo o ošklivé skříně. Hlavně dveře jsou většinou hodně povedené a vypadají dobře, a to ať už se jedná o klasické, nebo speciální posuvné.

Věšáky s oblečením

Vlastní návrh

Na rozdíl od doby ještě nedávno si dnes již můžete udělat dokonce i vlastní návrhy nábytku, podle kterých se pak daná věc vyrobí. To samozřejmě nemusíte dělat klasicky na papíře, ale prostřednictvím aplikace. Dnes již takové aplikace nabízejí k použití mnozí prodejci skříní a nábytku obecně.