Co si počít v těžkých dobách?

Soukromým podnikatelům jde v jejich profesi hlavně o to, aby si na sebe dokázali vydělat. Když se jim toto daří, je dobře, když ne, není jim co závidět. A jistě nikdo nezačíná s podnikáním proto, aby se mu nedařilo. Právě naopak – někdo takový si chce žít, a to lépe, než jak by si žil jako zaměstnanec. Protože podnikání, to je zodpovědnost za sebe samotného i za vše, co s firmou souvisí, a to tedy nedělá někdo, kdo chce dělat od do a mít za to stabilní příjem bez rizika.

Podnikatelům jde tedy logicky především o vydělávání peněz. Nikdy tomu nebylo jinak a nikdy tomu určitě ani jinak nebude. I kdyby tu byla i řada dalších důvodů, proč se do toho někdo pustí, finanční stránka věci je tu primární.

US dolary

Jenže ne vždy je jisté, že si podnikatel vydělá tolik, kolik je potřeba k tomu, aby z toho dokázal normálně žít a také udržel svoji firmu v chodu. Je celá řada důvodů, proč se někomu z podnikatelů nemusí dařit, a to třeba ani trochu. A když se pak dočasně nevede, přijde určitě vhod nějaká půjčka, tedy získání peněz, které by se do takového podnikání investovaly ve snaze zjednat nápravu neutěšeného stavu věcí.

Půjčky, které si podnikatelé berou, mohou být různé. A nejednou se podnikatelé rozhodují pro nebankovní hypotéky bez registru.

vějíř dolarů

Proč padá volba soukromníků právě na tento typ dočasné finanční výpomoci?

Je to prosté. Zatímco by jinde, v jiné finanční instituci, podnikateli v nesnázích s velkou pravděpodobností nevyhověli a nepůjčili mu třeba proto, že má nízké doložitelné příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce či jiné nepříjemnosti, tady se dají mnohé z takových nedostatků akceptovat a tolerovat. Tady tak dostanou půjčku i ti, jimž by jinde štěstí nepřálo. Stačí, když se tu zaručí za řádné splácení zástavou nemovitosti, stačí mít na splátky a dohodnout se a každý tu dostane to, co potřebuje, rychle a výhodně. A to bývá často to nejdůležitější.