Mobil a dítě

Vzpomínám si na minulý rok, jak mě můj malý jsem stále přemlouval, abych mu koupila mobilní telefon. A protože synovi v té době byly čtyři roky a já jsem stále váhala, jestli mám synovi mobilní telefon už pořídit. No není to brzo? Stále jsem přemýšlela a váhala jsem a zvažovala jsem pro a proti a další plusy a mínusy. Našla jsem spíše plno positiv. I když největší nevýhodu a mínus jsem našla to, že by dítě mohlo být na mobilním telefonu velice rychle závislé. Prý jako alkoholik na alkoholu. Já vím, je to takové špatné velké přirovnání, ale taky se mi nelíbí fakt, že prý dítě může být závislé na mobilním telefonu. A to jako vážně? A jak se to stane?

Často píšu sms.

Řekla jsem si, že asi na to budu kašlat a prostě dítěti mobilní telefon pořídím. Já ho mám taky a když se tak vezmu, tak dnešní doba je taková technická a elektronická a online, tak proč by syn taky nemohl o dnešní doby patřit a být cool? Vždyť jeho sestřenice, která je pouze o rok starší už má taky nějaký ten čas mobilní telefon. A všimla jsem si, že sestřenice už taky na to mobilním telefonu umí pracovat a taky si tam stahuje hudbu anebo natáčí videa. A když jsem synovi potom opravdu po měsíci pořídila nějaký starší chytrý mobilní telefon, tak taky začal natáčet videa.

I děti chtějí mít mobil.

Byla jsem opravdu překvapená, jak se syn naučil velice rychle zacházet s mobilním telefonem. A překvapilo mě to. Protože to já, kdy jsem poprvé měla chytrý mobilní telefon, tak mně trvalo snad měsíc, než jsem ho dokonale pochopila. A i nyní ho nechápu úplně na sto procent, ale vyznám se v tom, což mi stačí. A hlavně jsem ráda, že si napíšu SMS anebo zavolám a nebo zahraji své dvě oblíbené hry. A taky hrajete oblíbené vaše mobilní hry? Já ano. Mám tam už rozehranou hru, kterou hraji již možná více než deset let a moc mě to baví. Je to už takový můj rituál, že když mám čas, tak si na pár minut hru v mobilu zahraji.