Jak se od sebe liší různé tenisové míče

Tenis u nás patří k poměrně populárním sportům. Jistě, nedosahuje takové úrovně oblíbenosti jako lední hokej http://www.f-festival.com/asociace-profesionalnich-fotografu-cr-almanach/ či fotbal, avšak i tak platí, že přenosy tenisových zápasů přitáhnou k obrazovkám vždy velké množství diváků. To je dáno také tím, že máme hráče, kteří jsou schopni hrát i na světové úrovni. A to je něco, na co bychom měli být pyšní.

Ovšem jako každý jiný sport, i tento má své zvláštnosti. Můžeme si například všimnout, že vždy před prvním podáním dostane hráč na výběr z několika míčů. Obvykle všechny pečlivě vyzkouší, než se pro jeden rozhodne.

To se může laikovi zdát zbytečné, Koneckonců, tyto tenisové míče https://www.sportoaza.cz/tenisove-mice/, které jsou mu nabídnuty, obvykle pochází od jednoho výrobce. Neměly by se tedy od sebe nijak lišit. A je pravdou, že když si koupíme tubu tenisových míčů a zkusíme s nimi hrát například na zahradě, žádný rozdíl mezi nimi nepoznáme.

odpalování tenisového míčku

Ovšem je pravdou, že my v tomto případě nejsme profesionálové. Navíc, ačkoliv je pravda, že všechny míčky vycházející z jedné výrobní linky jsou v podstatě stejné, používáním se jejich vlastnosti mění. Ztrácí na pružnosti, a i jejich povrch se mění. To znamená, že se po odpalu nebudou chovat ani zdaleka stejně.

Nám to samozřejmě může být jedno, avšak profesionální tenisté jsou schopni odpálit míček na daný cíl velkou rychlostí s pozoruhodnou přesností. Pokud jsou tedy jeho vlastnosti nějakým způsobem změněny, rozhodně to poznají a značně to ovlivní jejich hru.

hromada tenisových míčků

Je totiž pravdou, že i při profesionálních zápasech nejsou používány úplně nové. To by bylo zbytečné, koneckonců jejich vlastnosti se tak rychle nemění. Navíc každý tenista preferuje trochu něco jiného. Někomu vyhovují ty více pružnější, jinému ty poněkud méně. Je tedy jen na místě mu dát na výběr, aby si pak nemohl stěžovat, že prohrál jen proto, že dostal špatný míček. Protože to by rozhodně tenisu jako sportu nijak neprospělo.