Kdy vybírat dovolenou

Dohadujete se často doma, kdy je ten správný čas na výběr dovolené? Kdy vybrat letní a kdy zimní? A zda jet na vlastní triko nebo přes cestovku? Kdo by neměl rád dovolenou. Ať už se jedná o letní nebo zimní. Ale kdy je ten správný čas si začít vybírat kde strávíte chvíle odpočinku? A další pokládaný dotaz je, zda využít cestovky anebo si to vše zařídíte sami. Není dáno přesně jaká je ideální doba rezervace Vaší dovolené. Ono to ovlivňuje spousty různých věcí. Za prvé je důležité vědět, kdy máte dovolenou. Dále zda si chcete zájezd koupit s velkým předstihem, abyste byli klidní anebo máte rádi trochu vzrušení a dovolenou si koupíte až na poslední chvíli.

fotky

Výhody a nevýhody nákupu dovolené s předstihem a na poslední chvíli

Pokud bychom jsme se měli zaměřit na nákup s předstihem tak jeho jednoznačnou výhodou je, že už v lednu máte vyřešenou dovolenou a jen se do léta těšíte až na ní odjedete. Nevýhodou je, že cena v té době může být vyšší. Pokud jste střelci a rádi kupujete dovolenou na poslední chvíli máte výhodou v tom, že cena je významně nižší, Někdy se může pohybovat se slevou až 60 % a to je velmi pěkná sleva. Nevýhoda tak to koupených dovolených je, že se může stát, že hotel nebo místo nebude přesně podle vašich představ. U zimních dovolených je to to samé. Proto je dobré zvážit co je pro Vás priorita – zda cena anebo místo kde budete. 

dovolená

Cestovka anebo na vlastní pěst?

Opět zde je potřeba si říci co je pro Vás důležité. Zda máte rádi, když Vám někdo vše zařídí anebo si dokážete vše naplánovat a zařídit sami. Cestovní kancelář hlavně využívají osoby vyššího věku nebo ti, kteří neumí cizí jazyk. Každý druh cestování má své pro i proti. Ať už si vyberete jakoukoliv dovolenou měli jste si ji hlavně užít. Přece se na ní celý rok těšíte a chcete na ní vzpomínat ze skvělými zážitky.