Věda a díte

Baví vás věda? Mě tedy ne a nikdy jsem na to nebyla. předtím jako dítě jsem si ráda hrála s nějakými panenkami anebo jinými hračkami a bylo mi jedno, že hračky jsou pro kluky anebo pro holky Taky jsem si hrála s plyšáky, autíčky a měla jsem jako miminko jednu malou panenku, která se jmenovala Dominiček. Hrála jsem si, že mám kloučka. Takže když to tak vezmu, tak to nebyla žádná věda. Raději jsem se moc zajímala o to, jak kdo dožije a jak ostatní se chovají. Když to tak vezmu vlastně, tak mě zajímá spíše bulvár než věda. Nicméně ale k vědě jsem se dostala až později, když jsem otěhotněla. Zajímala jsem se, jak dítě ve mně roste a co potřebuje. A je to všechno je myslím ta věda. Věda je taky to, jak vzniká život.

Jak vlastně vzniká dítě?

A to mě docela fascinovalo. Nikdy jsem netušila, že mě bude věda tak to zajímat, ovšem není věda jako věda. Ne všechny vědní obory jsou zajímavé. Zajímalo mě jenom, jak vzniká dítě. Fakt je to opravdu zvláštní a zajímavé. Nikdy by mi to nedošlo, že mě to bude zajímat. Taky jsem se zúčastnila nějakých vědeckých semináři. A byla to právě vědecká seminář o těhotenství a dítěti. Taky jsem si pořídila nějaké vědecké knihy, které se věnují těhotenství. A taky lidské biologii. A moc mě to zajímalo. A taky jsem se s tím svěřila mé mamince, kterou to taky zajímalo a byla jsem velmi ráda, že na toto nejsem sama.

Lidé mají rádi vědu.

A tak jsme s maminkou o tom četly a byli jsme rády, že o tom něco vím. Dokonce i moje maminka zjistila, že jí to hodně zajímá. Tak si myslím, že jsme našly asi nějakou vědeckou vášeň? Myslím, že je to možné, že v jakémkoliv věku může člověk poznat své skryté koníčky a záliby. Podle mého názoru je to ale jenom dobře. Vždyť na stará kolena se člověk může taky věnovat nějakým jiným věcem, než luštění křížovek nebo čtení obyčejných knih. Lyrické knihy podle mého názoru rozvíjejí mozek, což je určitě prima. Člověk by neměl nikdy zahálet. A proti nudě je právě dobrá encyklopedie a další vědecké knihy.