Protest nebo zábava?

Naše generace žije v demokratickém státě. Neumíme si představit, jaké to bylo nemít možnost cestovat do zahraničí, mít nedostatečný sortiment potravin nebo problém studovat školu, kterou chceme. Pochopitelně je toho mnohem víc, včetně vyjádření svobodného názoru. Naštěstí existovali stateční lidé, kteří k tomu co dnes máme, výrazně přispěli. Je v pořádku bojovat o blahobyt sebe a celé země, ale není to už občas přehnané?
Svobodně vyjadřujeme svůj názor na internetu, kde se nebojí promluvit nikdo. Občas se to už, ale nezdá jako nesouhlas s něčím nebo nikým, ale dokazování si, že daná osoba je víc než ostatní.
muž křičící do megafonu
Potom tu máme demonstrace. Ty jsou samozřejmě výhodou demokratického státu, pokud je vše podle pravidel a protest je včas nahlášen a schválen. Přesto se setkáváme i s nelegálními protesty, které mají většinou na svědomí extrémistická hnutí.
 Avšak i řádná demonstrace se může zvrhnout. Mám pocit, že se z nich stává pro společnost jakási senzace. Něco ve smyslu:“Je sobota, co budeme dělat, nezajdeme na demonstraci?“ Samozřejmě tento výrok má v sobě jistou nadsázku a pro někoho může být urážlivý. Na druhou stranu, upřímně, kolik lidí z celého davu opravdu jde protestovat, protože chce změnu? Není větší část těch, co tam jdou, jelikož je to prostě in? A v neposlední řadě, ti co se jdou prostě poprat a berou to jako šanci, ke své agresivní zábavě.
Než půjdete na demonstraci, prověřte si, proti čemu jdete protestovat. Jelikož se protestuje snad proti všemu. Nechci nijak bagatelizovat význam těchto protestů, ale každý by měl trochu přemýšlet a ne jít jen jako „ovce“, aby si trochu zanadával.
protestující dav
V našem státu máme v dnešní době spoustu možností, které dříve nebyli. Samozřejmě pokud se nám děje nespravedlnost, měli bychom se umět ozvat a danou situaci řešit, ale musíme se naučit i vážit si toho co máme, ne brát vše jako samozřejmost. Takže pokud je protest proti něčemu, za co stojí bojovat – ano, jestli je to spíš jen davová senzace – běžte raději na koncert nebo do baru na drink.