Na čistém koberci se vám bude dobře sedět

Užijte si pokládku koberců – koberce jsou jedinou podlahovou krytinou, která nás při pokládce láká k povalování. Možná také patříte k těm lidem, co se moc těší, až si nový koberec sami natáhnou z rohu do roku ve zcela vyprázdněné místnosti, a až si na něj poprvé lehnou a budou nasávat jeho vůni přímo z výroby.

kobercová vlákna

Koberce skutečně zajímavě voní, to nelze popřít, dokážete si vybavit prodejnu koberců, kde jsou vyskládané jeden vedle druhého, a jakmile otevřete dveře provozovny či skladu, praští vás doslova do nosu ten zajímavý odér? A právě ten si přinesete domů a právě s ním se budete seznamovat jak při pokládce koberce, tak záhy poté, co si jej budete užívat jako svůj nový podlahový povrch.

žena s dítětem na koberci

Užívejte koberec, dokud je čistý – možná se také, stejně jako my, druhý den po položení koberce na podlahu, s gustem posadíte do tureckého sedu na zem a vezmete si sem hrnek s kávou, abyste opět vnímali tu krásu nového výrobku. Užívejte si ji, dokud je to možné, až do doby, kdy vám vůně tkaniny vyvane a nahradí ji spíše zápach. Tehdy vás to na zemi už bavit nebude, a to je vhodná chvíle oslovit firmu na čištění koberců s čisticím strojem, aby vás zápachu zbavila, a aby obnovila jeho původní barvu, případně koberec navoněla nějakou vonnou esencí.

Jak je možné, že se koberec zašpiní a začne páchnout – k tomuto jevu bohužel dojde v každé domácnosti či kanceláři nebo provozovně. Způsobují to prachové částice, rozptýlený tuk v ovzduší a spolu s nimi i organické zbytky, které na zem dopadají, tedy např. vlasy, chlupy a odumřelá kůže. Klasický vysavač, i přes pravidelné vysávání, neodstraní vše, co na zem dopadne, část nečistot se do vláken zašlape, a chodíte-li doma naboso nebo v ponožkách, což obvykle bývá, počítejte s tím, že vlákna do sebe natáhnou podobný odér, jaký je cítit z bosých chodidel.