Muži znají fígle na péči o vousy

Evropští muži, tedy přesněji 64% z nich, nosí vousy nebo knír. Módním trendem se staly hipsterské plnovousy a kníry, ale několikadenní strniště je také in, jakožto nedbalá elegance mužů všech věkových kategorií. Ono vlastně ani není divu. Různé studie ukazují, že takové muže považují ženské protějšky za inteligentnější a vzdělanější. Vousy také přidávají na atraktivitě a proto je navázání kontaktu se „zarostlými“ pány u dam oblíbenější.

holení břitvou

Pokud se muž rozhodne, že bude nosit vousy v jakékoliv délce a tvaru, měl by si ovšem dát pozor na několik důležitých věcí. Všechny tyto krásy vyžadují péči, aby se předešlo problémům s pletí. Ta je i pod strništěm stále jemná a musí si zpočátku zvyknout, že není holená každý den. Pokud se objeví nepříjemné svědění, kůže už protestuje, že je něco v nepořádku. Řešení je ale hned několik, takže pánové nemusejí hned sahat rovnou po žiletce, aby své pleti ulevili.

Mnohdy totiž vousy ani knír nejsou tou hlavní příčinou, proč pokožka pod nimi otravně svědí. Většinou je na vině hydratace, které se jí nedostává dostatek. To vede k tvorbě malých jemných šupinek a vysychání, protože atraktivní hustý porost vousů nepropustí na pokožku přiměřené množství krému. Přesto jsou tu možnosti, jak pleť zklidnit a dostatečně hydratovat. Ideálním řešením jsou kosmetické přípravky s obsahem fluidu. Ty jsou speciálně vyvinuté pro péči o vousy a pleť pod nimi, protože dokážou skrz ně proniknout až na pokožku a dopřát jí hydrataci. Neopomenutelnou součástí jsou i oleje, které nejenom vousatou tvář zjemní, ale také zvláční kůži. Denním rituálem by však mělo být šetrné umývání lehkými šampony 2v1, které jsou přímo na vousy. Svědivou tvář zklidní olej nanesený pečlivě do suchých a čistých vousů. Pokud má muž vousy plné lupů, je to sice nevzhledné, ale mandlový olej by jim mohl pomoci.
muž s plnovousem

Jak se o vousy postarat, aby byly stále upravené a zdravé? Nestačí je jen trimovat a zastřihávat, nýbrž denně o ně pečovat speciálními přípravky, například hloubkovým mycím gelem či pečujícím olejem a vodou, které z nich dostanou nečistoty, mastnotu i zbytky jídel. Takový plnovous s drobky rohlíku z předešlého dne, to není moc atraktivní. Různé stylingové produkty je navíc dokážou snadno upravit, stačí si jen vybrat podle typu pleti i vousů. Službu také udělá obyčejný čistý ručník, kterým lze tvář i vousy jemně vysušit po umytí, nikoli však fén partnerky nebo běžné obyčejné šampony. Tvrdé vousy ocení péči v podobě šamponu s kondicionérem nebo balzámem přímo na vousy. Naopak ty slabé posílí síla přírody v podobě kvalitních olejů.