Dobrá sekačka vám ušetří spoustu námahy

V dřívějších dobách se tráva zkracovala pomocí srpu, což byla práce, kterou byste dělat nechtěli ani na malém svorku, natož pak na velké zahradě. S postupem času se vyvinuly sekačky. První typy byly ale na lidský pohon. Ty se dají kupodivu pořídit i dnes. Práce s nimi není zrovna jednoduchá, i když moderní modely se dají s menšími potížemi použít na stříhání trávníku na menších plochách. Ovšem jen v případě, že vás nic nebolí a nemáte žádné svalové dysbalance, jinak se můžete také dost zapotit. Jediná výhoda těchto manuálních sekaček je tak jejich cena, která je skutečně velice příznivá.
sekačka na trávu robot
Daleko modernější jsou benzínové sekačky, se kterými můžete zkracovat trávník i na velkých plochách. Standardně se používají i na sekání zeleného podloží třeba na fotbalových nebo ragbyových stadionech. Jsou sice dražší než manuální typy, a to ne o málo, ale za to se s nimi zase tolik nenadřete. Samozřejmě, že i zde záleží na tom, který druh si vyberete. I některé benzínové sekačky jdou ztěžka, hlavně to tedy platí to levnějších typech, které nemají tak dokonale zvládnuté pojezdové soukolí.
Pokud si přejete mít na zahradě ale to nejmodernější, co je dnes k sehnání, sáhněte po elektrických sekačkách. Ty se obsluhují prakticky stejným způsobem jako jejich benzínové sestry. Rozdíly mezi nimi jsou patrné už z jejich názvu.
sekačka na trávu se sběračem
Benzínová disponuje spalovacím motorem, zatímco elektrická modernějším elektrickým motorem. To je i není výhoda. I když je elektřina dnes poměrně drahá, sekačka ji nesežere tolik, jako by sežrala normálního paliva. Problém je, že stroj musí mít neustále zapojený v síti, což ho dost limituje, co se týče dojezdu. Samozřejmě, dají se pořídit prodlužovačky, ale i tak nejsou elektrické sekačky příliš vhodné na větší zahrady. Máte-li však před domkem jen malou zelenou plochu, klidně si ji kupte. Tratit na tom nebudete.