Cesta k dokonalé postavě nemusí být trnitá

Pro velkou spoustu lidí je slovo dieta sprosté slovo, protože si pod tímto názvem představují hladovění a obrovské omezování, u kterého se očekávaný výsledek jen málokdy dostaví. Ovšem nemusí tomu tak být pokaždé. To, že chcete zhubnout, neznamená, že musíte hladovět a že se musíte vzdávat všeho dobrého, ba právě naopak. Tak zvaná keto dieta https://www.bmikalkulacka.cz/keto-dieta je toho důkazem. Je založená hlavně na velkém obsahu bílkovin v jídle a na omezování cukrů. Bojíte se, že když omezíte cukry, že nebudete mít dostatek energie pro celý den? Tak toho už se nikdy bát nemusíte.

hubnutí

Jakmile totiž omezíte příjem cukrů, tělo si musí najít jiný způsob, jak vyrobit dostatek energie a začne ji vyrábět z uložených tuků. Tento stav se nazývá ketóza a do tohoto stavu se tělo dostává už druhý až třetí den po omezení cukrů. V praxi to znamená, že Vy budete svému tělu dodávat dostatek bílkovin, díky kterým se navíc ještě začnou tvořit svaly a tím pádem bude tělo ještě rychleji spalovat tuky, no a Vaše tělo začne přetvářet již uložené tuky na energii. Jak vidíte, není na tom vůbec nic složitého. Navíc nemusíte trávit hodiny v kuchyni vymýšlením zdravého jídla a jeho vytvářením, protože na trhu je opravdu velký výběr již hotových jídel připravených ke konzumaci ihned nebo přidáním vody.

zdravé hubnutí

Samozřejmostí je, že vy sami budete konzumovat více zeleniny a hlavně bílkovin ukrývajících se v mase, rybách, uzeninách, mléčných výrobcích a luštěninách, ale aby Váš jídelníček byl opravdu pestrý, je možné si objednat již vytvořené balíčky plné zajímavých a chutných jídel. A pokud by Vás náhodou honila mlsná, je možné si samozřejmě připravit proteinový koktejl či proteinovou palačinku nebo třeba vyzkoušet některou z velmi chutných proteinových tyčinek. Při tomto stylu hubnutí opravdu nebude Vaše tělo ani Vaše chuťové buňky nijak strádat. Tak to vyzkoušejte sami a přestaňte už hubnout, ale konečně zhubněte a buďte sami se sebou spokojeni.