Zábava s vlajkami

Každá národní vlajka představuje symbolické vyjádření hodnot, nebo základů na kterých stojí a ke kterým se obrací ten či onen stát. Často jde o základy historické, někdy náboženské, či filozofické a občas jsou i docela bizarní. Česká státní vlajka prošla například poměrně složitým vývojem, od středověkých červených praporů se lvem, přes červenobílou variantu až k té dnešní, která poprvé zavlála roku 1920.
Vatikánská vlajka
Britská vlajka tzv. Union Jack se začala používat už roku 1603, kdy skotský král Jakub VI. dosedl na anglický trůn. Ústřední červený kříž má upomínat na svatého Jiří, který je patronem Anglie, kříž je lemován širším bílým křížem, diagonální bílý kříž připomíná kříž svatého Ondřeje, ochránce Skotska, diagonální červený kříž symbolizuje Irsko a svatého Patrika, ten byl přidán až roku 1801. Union Jack tedy symbolizuje především historické propojení mezi zeměmi Britské koruny.
Vlajka EU
 Brazilská vlajka zase připomíná především přírodní bohatství a krásu země, zelené pole symbolizuje pralesy a úrodnou půdu, žlutá nerostné bohatství připomínkou barvy zlata, modrá je barvou oblohy a hvězdy symbolizují jednotlivé státy Brazilské federace.
Vlajka Brazílie
Vlajka miniaturního státečku Liberty Land je opravdovou raritou. Tento stát založil roku 1968 Americký dobrodruh Jack Rookie na jednom Tichomořském ostrůvku, ten původně patřil USA a byl neobydlený, dokud se na něm neusadil Jack se svou rodinou a na protest proti ústrkům které zažíval ve své rodné zemi vyhlásil samostatnost. Liberty Land existoval až do roku 1995 kdy Jack zemřel a jeho stát zanikl. Vlajka je tvořena modrým podkladem s červenou hvězdou uprostřed obklopenou kruhem 14 menších zlatých hvězd, v levém horním rohu je zdrobnělý americký orel. Modrá symbolizuje moře, orel symbolizuje americký stát, který se marně snaží dosáhnout na novou zemi kdežto hvězdy symbolizují Jacka a jeho rodinu.