Vylézt z bazénu jde i snadno a elegantně

K menším rodinným bazénům, které si kupujeme na zahradu pro osvěžení v horkých dnech, a hlavně pro děti, které si ve vodě užijí hodně zábavy, většinou nejsou jako příslušenství dodávány bazénové schůdky, a tak je musíme obstarat dodatečně.

Někdy máme štěstí a k danému typu bazénu se dají dokoupit schůdky přímo dělané pro tento bazén, ale většinou je výběr na nás a musíme se rozhodnout, jak nám bude daný model vyhovovat.

bazénové sch

Jedním ze základních parametrů pro výběr je výška bazénu. Schůdky musí být dostatečně vysoké a také široké, aby se daly pohodlně používat. Stejně důležité je zvážit i bezpečnost při cestě do bazénu a z něj. Praktičnost a stabilita při používání je také ovlivněna použitým materiálem a tvarem výrobku.

Nejrozšířenějším typem bazénových schůdků jsou ty, jejichž základ tvoří nerezová leštěná ocel doplněná poplastovanými prvky. Ať už jde o vstup do zabudovaného bazénu, nebo toho nadzemního, vždy je třeba kromě stability zkontrolovat i spoje konstrukce a také ty místa, kde jsou přimontovány plastové prvky. Ty musí být z tvrzeného plastu (obyčejný plast se vlivem slunce a vody po čase zlomí) se zaoblenými hranami, aby se vyloučilo riziko zranění. Pokud budou bazén používat děti, musí se brát v potaz i velikost dětských rukou a jejich schopnost se pevně chytit madel u schůdků. Samozřejmostí je protiskluzová úprava povrchu jednotlivých nášlapných ploch. U plastových dílů se také musíme zajímat o nosnost, kterou mají. V případě, že by se během použití působením váhy schůdky poškodily, může dojít i k poškození stěny bazénu a také k úrazu osob.

bazénový žebřík

Bazénové schůdky jsou prvkem, který zásadním způsobem může ovlivnit pohodu zahradního koupání a rozhodně se vyplatí si vybrat značkový model u osvědčeného prodejce, který je i ochotný poradit a doporučit. Levné neoznačené zboží z tržnice nemusí být bezpečné ani dobře funkční.