Růže nejen do vázy

Jaká žena by nebyla spokojená, když ji muž překvapí krásnou růží? Taková snad ani neexistuje! Dnes se ale nebudeme zabývat růží jako dekorací do vázy, která přímo božsky voní, ale jejím jiným využitím.

Svazek růží

·         Čaj – Ano, z této krásné rostliny si můžete připravit čaj. A má opravdu blahodárné účinky na naše zdraví! Jeho popíjením můžete dosáhnout snížení hladiny cukru v krvi, pomáhá při zánětech a bolestech a jsou vhodné i při žaludečních vředech. Její účinky nebudete ale pozorovat jen na fyzické stránce, ale pomůže i vaší psychice tím, že pocítíte uvolnění od celodenního stresu. Čaj připravíte jednoduše: lžíci lehce podrcených lístků vhodíte do vařící vody a necháte louhovat.
Parfém s růží

·         Růžová voda – Je vhodná pro každodenní používání a velice prospěšná pro vaši pokožku. Věřte, že se rozhodně nejedná jen tak o nějakou vymyšlenou frázi, jelikož právě pro tento účinek ji hojně využívají i samotné modelky. Voda vaši pokožku skvěle zjemní a vyhladí od nechtěných vrásek, pomůže v boji proti akné, a dokonce i proti jizvám a nevzhledným černým kruhům pod očima. Bonusem je její příjemné aroma, které na pokožce přetrvává po dobu několika hodin.

·         Růžový olej – Jde o jeden z nejluxusnějších a nejdražších esenciálních olejů na světě. Na jeden jediný mililitr tohoto oleje je totiž nutné posbírat a zpracovat několik tisíc okvětních lístků z růží. Ovšem nezoufejte! Vyrobit si jej totiž můžete i doma. Stačí posbírat lístky, usušit je a naložit do olivového oleje nebo olejů, které jsou přímo určené k péči o pleť. Kdybyste ale chtěli jít do úplných detailů a vyrobit si co nejkvalitnější olej, sežeňte si na naložení ten z šípkových jader.
Kosmetika z růže

·         Lístky v cukru – Lístky z růží si můžete také obalit v cukru a poté je použít třeba jako dekoraci na zákusky, řezy, dorty, muffiny a další různé pokrmy. Recept je naprosto jednoduchý. Stačí lístky pořádně umýt, osušit, potřít rozšlehanými vaječnými bílky a následně obalit v moučkovém cukru. Přebytečný cukr lehce oklepete a necháte lístky zaschnout. Tímto způsobem můžete samozřejmě obalovat také celá malá poupátka. Hosti budou tímto úžasným, ale zároveň jednoduchým nápadem určitě nadšeni.