Garderoba pro vaše okna

Uvažovali jste někdy o oknech svého domu nebo bytu jako o designovém prvku? Se správně zvolenými závěsy se z okna opravdu stává důležitý a dominantní designový prvek místnosti. Závěs zabírá nezanedbatelnou pohledovou plochu. A spolurozhoduje tak o celkovém vyznění dojmu z bydlení.
Barevnost, struktura, materiál
Dnes se na trhu objevuje nespočet krásných hotových závěsů nebo látek určených ke konečné úpravě. Záleží pouze na vašich požadavcích a preferencích. A také samozřejmě na vašem smyslu pro estetiku a krásu.obyvák, pohovka, kočka, závěs.jpg
Jste romantická duše, která touží po lásce jako z románu, ráno si nechává čechrat vlasy na balkóně s muškáty a večer zasněně sleduje u šálku čaje západ slunce? Potom volte jemné hedvábné látky v neutrálních odstínech béžové a šedé. S potiskem jemných kvítků nemůžete šlápnout vedle.
Potřebujete naopak místnost zatemnit kvůli prudkému odpolednímu slunci, které vás ruší při práci na důležitém projektu? Zvolte pevný materiál v takzvané blackout kvalitě. Toto řešení vám zajistí naprosté soukromí a ochranu před slunečními paprsky i v pravé poledne.  
Dekorace pro krásnější domov
Dekorace se staly oblíbenou součástí bytového designu. Jejich využití nalezneme také u závěsových doplňků. Výrazným prvkem jsou úvazy. Mohou být vyvedeny v různých materiálech. Textilní i kovové úvazy citlivě doplní celkový dojem. Plní také praktickou funkci a spolehlivě zajistí závěs tak, aby ladně lemoval okenní prostory.
V obchodech s bytovým designem dnes běžně najdete širokou nabídku dekoračních spon na závěsy. Stačí si jen vybrat tak, aby doplňky ladily s ostatním zařízením a vybavením bytu.místnost s decentním osvětlením, závěsy.jpg
Další využití závěsů
Nemusíte se omezovat pouze na okna. Závěsy využijete také v případě různých výklenků a zákoutí. Prostory opticky oddělíte a bytové prostory tematicky sjednotíte. Díky závěsům se z vašeho domova stane útulné místo.