Bydlení za hubičku? Ano, i takové je k mání

Máte zájem o nové bydlení? V tom případě se nezaměřujte pouze na klasiku ve formě rodinných stavení, případně bytů, ale i na alternativní možnosti.

Bydlení za hubičku? Ano, i takové je k mání

Ne každý má zájem bydlet ve svém. Jsou lidé, a kupodivu jich není vůbec málo, kteří dávají z těch či oněch důvodů přednost bydlení v podnájmu. A není na tom nic špatného. Většina obyvatelstva by ale raději bydle ve svém. Už jen kvůli jistotám, které to nabízí. Ovšem nemůže, jelikož byty nejsou a pokud jsou, tak jsou příšerně drahé. Neplatí to však jen o Praze a jejím okolí. Takováto situace je prakticky všude v republice. A čeho je málo, to začíná nabývat na ceně. Takové jsou zákony kapitalismu.

Klíč od domu

Pokud nechcete skončit někde v podnájmu nebo se zadlužit u banky na další tři dekády, asi se budete muset pídit po alternativních možnostech. Není jich sice mnoho, ale důležité je, že vůbec nějaké existují. Milovníci vodního živlu se mohou kupříkladu přestěhovat na vodu do houseboatu. Suchozemci pak mohou využít nabídku některého z prodejců mobilheimu lavarohouse.cz.

Samozřejmě, že největší devizou mobilních domků, je jejich cena, která může být až poloviční od ceny klasického bytu. A to je řeč o těch nejmodernějších modelech. Ty dříve vyrobené mohou být ještě levnější. Na druhou stranu zase postrádají tak kvalitní izolaci, jakou mají nejnovější verze, takže to nakonec asi vyjde na stejno. Krom ceny by mohlo být důvodem pro koupi tohoto typu obydlí i vnitřní vybavení, které bývá obvykle na jedničku s hvězdičkou. Lednice, sporák, mikrovlnná trouba a další nezbytnosti včetně nábytku jsou vždy připraveny k používání. A skvělé na tom je, že vše je již v ceně.

Klíč v zámku

Menší, i když pro někoho zásadním plusem, může být i právnický status mobilních domů. Jsou na tom v tomto ohledu prakticky stejně jako psí boudy. Důvod je jednoduchý – chybí jim základy. Tento druh obydlí nemá pevné podloží, a tudíž není možné ho označovat za stavbu. Zní to trochu jako nevýhoda, ale opak je pravdou. Nemusíte kvůli tomu neustále lítat po příslušných úřadech. Jediné, co vám stačí, je ohláška, která se dá vyřídit během jediné návštěvy.