Bezpečí při koupání

Koupání ve vlastním bazénu je velmi radostná událost, ovšem musíme dbát na bezpečnost. Nezapomeňte na dlažbu, abychom se vyhnuli nepříjemnému pádu.

Bezpečí při koupání

Nepodceňujte rizika

Většina lidí se přes léto rádo svlaží ve vodě a zaplave si, akorát je potřeba myslet na to, že voda je živel a při koupání by se nám mohl stát úraz. Nejvíce nebezpečné je koupání v přírodě. Kde to neznáme musíme dávat obzvláště pozor a třeba do vody neskákat. U veřejných koupališť je ta výhoda, že v případě problému je tu plavčík, který pomůže. Navíc v bazénu nás nepřekvapí špatná kvalita vody ani povrch dna.

plavání v bazénu

Této činnosti bychom se měli vyhnout, pokud nám není dobře či jsme unavení, abychom se nevystavovali zbytečnému riziku tonutí, přičemž není dobré být dlouhou dobu na rozpáleném Slunci a pak hned skočit do ledové vody. Odborníci také doporučují nechodit do vody hned po jídle. Podcenit nesmíme ani sluneční záření a pravidelně se mazat dostatečně silným krémem. Jakmile vlezete z vody, tak dávejte pozor při chůzi, protože na mokré a kluzké podlaze je mnohdy snadné uklouznout a spadnout.

Dlažba k bazénu

Vlastní bazén je skvělý vzhledem k tomu, že máme svůj klid a pohodlí, ovšem na druhou stranu musíme obětovat určitý čas údržbě. Při stavbě bazénu v zemi je dobré myslet hned na okolí bazénu, protože tráva je bohužel nevhodná. Jednak v ní může být nějaký předmět a my se bosou nohou zraníme, nebo je velmi pravděpodobné, že se do ní budou dostávat všemožné nečistoty. Ty znečišťují vodu, a hlavně z trávy se budou tvořit zelené organismy, kdy v určitém stádiu už není voda vhodná ke koupání.

ponořené dítě

Proto můžeme v okolí bazénu využít obkladový kámen https://www.stoneexpert.cz/, který má velmi dobrou životnost, takže nás tyto problémy už nebudou muset trápit. Navíc s ním není žádný problém ani v zimě, a proto nehrozí popraskání při teplotách pod nulou. Tento přírodní materiál je hezký, takže se hodí třeba na každou zahradu, přičemž kamenů je v nabídce více, takže si můžete vybrat vhodný vzhled u tloušťku, aby k Vašemu bazénu skvěle pasoval.